• 14 Tem 2021

Batman’a Yeni Bir Tematik Park Daha

KARABAĞ ZAFER PARKI YAPIM ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Batman’ın ihtiyaç duyduğu yeşil alan miktarını artırmaya devam eden Batman Belediyesi, Sağlıklı Yaşam Parkı’ndan sonra tematik bir parkı daha Batman’a kazandırmaya hazırlanıyor.

Gültepe Mahallesi okullar bölgesinde yapım çalışmalarına başlanan ve ismini Azerbaycan Karabağ Zaferi’nden alan Karabağ Zafer Parkı, Azerbaycan ve Karabağ kültürünü yansıtacak bir temaya sahip olacak.

18 bin metrekare üzerine kurulan, içinde 360 metre karelik oyun alanı, oturma bankları, süs havuzu ve seyir terasının yer alacağı Karabağ Zafer Parkı’nda Azerbaycan Karabağ zaferi sonrası yedi bölgeyi temsil eden, yedi pavilion olarak bilinen kapalı ve ışıklı sergi alanları ile yedi Azerbaycan sanatçısının eserleri de yer alacak.

“Türkiye ile Azerbaycan Arasındaki Kardeşliğin Simgelerinden Biri Olacak”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, park yerindeki incelemesi sırasında “Azerbaycan ve Karabağ kültürünü yaşatacağımız bir konsept park olacak burası. İşgal altındaki Karabağ topraklarının kurtarılması anısına Azerbaycan ile Türkiye arasında bir dostluk parkı şeklinde yapıyoruz. Parkın içinde Azerbaycan kültürünü yansıtan unsurlar olacak. Bundan sonra da yapacağımız parklar genelde bu tematik konseptli parklar olacak. İstiklal Marşı’nın yüzüncü yılı anısına yapılacak olan “İstiklal Parkı” da bu konseptte yapacağımız bir park” diye konuştu.

İncelemeler sırasında Vali Şahin’e Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri eşlik etti.

Sosyal Medya Spotu: Batman’ın ihtiyaç duyduğu yeşil alan miktarını artırmaya devam eden Batman Belediyesi, Sağlıklı Yaşam Parkı’ndan sonra tematik bir parkı daha Batman’a kazandırmaya hazırlanıyor.