• 11 Kas 2021

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN GENEL TEMİZLİK HAMLESİ

Büyükşehir Belediyesinden Kadim Şehir Mardin’e Genel Temizlik Hamlesi

02.11.2021

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için kentte genel temizlik yaptı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kent merkezi başta olmak üzere il genelinde cadde, sokak, arsa, arazi, orta refüj, kavşaklar, park, bahçe ile diğer yaşam alanlarında yapmış olduğu genel temizliği yanı sıra mevsimsel budama çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Mardin-Kızıltepe yolu orta refüj kavşaklarındaki çalılıklar, kontrollü trafik akışı için budanarak daha düzenli hale getirildi. Arazi, arsa ve yol kenarlarına kötü görüntü oluşturan poşet, kağıt, maske ve benzeri çöpler ekipler tarafından toplanarak katı atık toplanma istasyonuna götürülerek boşaltıldı. Vakumlu süpürge aracı kaldırım kenarları temizlendi. İlçe otogarlarında çöpler toplandı, temizliğin ardından yıkandı. Yaya geçitleri temizlendi. Semt pazarları temizlendi ve yıkandı.

Orta refüj ve yol kenarlarında bulunan fidan ve ağaçlarda budama işleri devam ediyor.

Kızıltepe ilçesinde düzenlenen 1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşu Yarışması öncesi ve sonrası koşu güzergâhları temizlenerek yıkandı.